05/19/2024 22:47

תואר במדעי המחשב: כן או לא?

אחד מהתארים המבוקשים ביותר בעידן הנוכחי הוא ללא ספק תואר במדעי המחשב. למעשה, בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר הסטודנטים אשר לומדים את המקצוע במוסדות לימוד בכל רחבי הארץ, וזאת בשל ההבנה כי מדובר במקצוע מבוקש המגלם בחובו לא רק אפשרויות קידום נרחבות אלא גם יכולת להגדיל את המשכורת לאורך הזמן, ואף להגיע למשכורות גבוהות שיכולות להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. אם אתם בדיוק מתלבטים האם כדאי להירשם, אנחנו כאן עם כל היתרונות כמו גם החסרונות שצריך להכיר, לפני שמחליטים לצאת לדרך.

תואר במדעי המחשב – ביקוש גבוה מצד מעסיקים

אחת הסיבות המרכזיות מדוע תואר במדעי המחשב הפך לאחד מהתארים המבוקשים ביותר באקדמיה נובע מביקוש הולך וגובר מצד חברות הייטק לצד ארגונים לאיוש של משרות של עובדים המתמחים בתחום. תנאי הסף לקבל הוא תואר ממוסד אקדמי מוכר, כאשר משך הלימודים הוא לרוב כארבע שנים והוא כולל לא רק את ההיבט התיאורטי אלא גם היבט מעשי. במסגרת הלימודים תיחשפו לעולם מרתק המשלב בין מגוון רחב של קורסים המתמקדים בהיבט הריאלי לצד גישה טכנית, ועל כן הלימודים הללו מתאימים לנשים וגברים אשר הם בעלי גישה טכנית התחלתית במדעי המחשב לצד ראש ריאלי, בייחוד בשל העובדה כי מדובר בלימודים מאתגרים מאוד אשר דורשים השקעה מרובה.

רוב בוגרי מדעי המחשב משתלבים במקצועות של פיתוח מחשבים, כתיבת תוכנה, תכנות קוד ועוד. החשיבה הלוגית לצד היכולת המתמטית הם אלמנטים מרכזיים מאוד בלימודים, ועל כן מוסדות הלימוד דורשים תנאי קבלה מחמירים ביותר הכוללים בין היתר ציון פסיכומטרי גבוה לצד ממוצע בגרויות גבוה. בוגרי התואר יכולים להתקדם לתארים מתקדמים אשר  מעניקים יכולות מקצועיות נוספות כמו למשל יסודות הניהול, מימון ועוד, כל זאת מתוך מטרה להוביל לקידום מקצועי והשתלבות בעיקר בשוק ההייטק.

למי התואר לא מתאים?

צריך לקחת בחשבון כי תואר במדעי המחשב הוא תואר תובעני אשר דורש השקעה רבה גם מעבר לשעות הלימודים. הסילבוס של הקורסים הוא עמוס מאוד וכולל שורה ארוכה של שיעורים לצד תרגולים וכן ימי עיון וחשיפה לחברות טכנולוגיות, כאשר שימת הדגש בתואר מבוססת על הפן הריאלי, חשוב לחשוב היטב עם עצמכם האם אתם מוכנים לכך והאם יש לכם נטייה טבעית. שימו  לב כי גם לאחר סיום הלימודים מחכה לכם קריירה תובענית הכוללת לא מעט שעות עבודה ולעיתים גם בסופי השבוע, כחלק מהחשיבות של המקצוע – בייחוד בכל הקשור לתכנות, קידוד ועוד.

לסיכום

לימודי מדעי המחשב הם לימודים אקדמאיים מרתקים המאפשרים לכם כסטודנטים להתמקצע ובהתאם לכך לקבל את הכלים לטובת השתלבות בתחום. תנאי הקבלה מחמירים והלימודים לא פשוטים, אולם הם מגלמים בחובם שפע של אפשרויות תעסוקה – גם בישראל וגם מעבר לים, לבוגרי ובוגרות התואר.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות