05/19/2024 23:06

אפשר לעבוד גם עם רעש, ואפילו להיות פרודוקטיביים: איך שומרים על ריכוז בעבודה?

במשרדים כמו גם בארגונים רבים נהוג לעבוד במתכונת של עבודה המתבצעת באופן ספייס. למעשה, מדובר באחד מהטרנדים החמים של שוק התעסוקה, מתוך הבנה כי עבודה משותפת המתבצעת במסגרת של חלל משותף מאפשרת הפרייה הדדית, יצירת קשרים ועוד. יחד עם זאת,  לעבודה במערך הזה יש השפעה ישירה על רמת הריכוז, בעקבות רעש וכן תנועה מסיבית של עובדים. בשביל לסיעי לכם לשמור על רמות ריכוז גבוהות ובהתאם לכך גם להיות פרודוקטיביים, בחרנו להציג את כל הטיפים שכל עובד או עובדת צריכים להכיר, וליישם. מוכנים? בואו נתחיל.

הימנעות מהסחות דעת

אחת מהסיבות המרכזיות מדוע עובדים מתקשים להתרכז בעבודה נובעת מהסחות דעת, בייחוד בכל הקשור לפושים אותם מקבלים בפלאפון מהרשתות החברתיות כמו גם הודעות וואטספ. העדיפו להניח את הפלאפון בצד ואם אפשר גם להתקין תוכנה אשר מאפשרת לכם להימנע מכניסה לאפליקציות למשך זמן מוגדר מראש, ואף להעביר את הפלאפון למצב של רטט או שקט. בכך, תוכלו להימנע מהסחות דעת אשר פוגעות באופן ממשי ביכולת שלכם להתרכז, לאורך יום העבודה.

שימוש באוזניות

עבודה באופן ספייס כוללת בין היתר רעשים אשר מתרחשים על רקע של שיחות עם עמיתים או שיחות טלפוניות המתבצעות בתוך המרחב. דרך מצוינת לשמור על שקט וגם על הריכוז יכולה להתבצע באמצעות רכישה של אוזניות איכותיות אשר חוסמות את רעשי הרקע, ומאפשרות לכם לבודד את הרעשים, מתוך מטרה לעבוד בשקט ובשלווה ומבלי שאתם חשים כי אתם בעומס בעקבות רעש.

אפשר לעבוד גם עם רעש, ואפילו להיות פרודוקטיביים: איך שומרים על ריכוז בעבודה?

יציאה להפסקה

חשוב מאוד לאפשר לעצמכם לצאת להפסקה של לפחות כחצי שעה, לטובת התאווררות. עבודה סיזיפית המתבצעת מול המחשב ובוודאי בחלל פתוח או אפילו בבית דורשת רמת קשב גבוהות מאוד, אולם לאורך זמן נוצרת שחיקה אשר משפיעה באופן דרמטי על היכולת להוביל להמשך עבודה, בייחוד בשעות הצהריים. על כן, הקפידו לצאת להפסקות לאחר ארוחת הצהריים.

נשנוש בריא

אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לשמור על הריכוז שלכם לאורך זמן, אפשר בהחלט לשקול לשלב נשנוש בריא כמו למשל תמרים, אגוזים ושקדים אשר עשירים במינרלים כמו גם ברזל אשר עשויים לתרום להעלאת רמת הריכוז. לתזונה יש תפקיד משמעותי מאוד בכל הקשור לתפקוד המוחי ועל כן נשנושים בריאים לצד יצירה של תפריט תזונה מאוזן הוא הכרחי לטובת התמודדות עם בעיות של קשב וריכוז במסגרת יום העבודה.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו לשמור על ריכוז גבוה לאורך כל שעות העבודה ואף להגדיל את הפרודוקטיביות. מדובר בטיפים שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים ליישם כבר עכשיו, מתוך מטרה להוביל לשגרת עבודה אשר תאפשר לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם קשיים שנוצרים כתוצאה מעבודה בחלל משותף.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות