06/17/2024 21:22

גיוס כוח אדם: המשרה הכי חמה היום בעולם ההייטק

ענף ההייטק זוכה לביקוש אדיר מצד עובדים ועובדות מכל רחבי הארץ ואפילו מהעולם, ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים אשר מציגים מספרים מרשימים של מועמדים אשר מעוניינים להשתלב במגוון רחב של תפקידים. למעשה, היכולת לגייס כוח אדם איכותי היא בעלת משמעות אדירה בעבור חברות הייטק בתחילת דרכן ובוודאי בעבור חברות ותיקות, וזאת בשל הצורך לגייס אנשי מקצוע במגוון תחומים – החל מתפקידים בכירים ועד תפקידים התחלתיים, לטובת איוש של משרות ובהתאם לכך גם קידום של הפעילות העסקית. מאחר והביקוש לעובדים הוא גבוה הן מצד המעסיקים והן מצד ציבור העובדים, תפקיד של מגייסת בתחום כוח האדם הפך לאחד מהתפקידים הכי חמים בעולם ההייטק, וכאן בסקירה נסביר בדיוק מה הוא כולל.

גיוס לתפקידי הייטק – כל מה שצריך לדעת

אם עד לפני מספר שנים תחום משאבי האנוש היה שמור בעיקר למקצועות מסורתיים, כיום ניתן לראות כיצד יותר ויותר נשות מקצוע שעברו הסמכה בתחום מחליטות לבצע הסבה לטובת גיוס לחברות הייטק. תפקיד זה כולל איתור של מועמדים רלוונטיים דרך פלטפורמות כמו למשל לינקדין ופייסבוק, שיחות אישיות לטובת התאמה לתפקיד וכן ליווי של מועמדים החל משלב שליחת קורות החיים ועד איוש המשרה. ניתן לעבוד הן במתכונת עצמאית והן במתכונת של שכירה בתוך חברות ההייטק, כאשר מחלקות של כוח אדם הפכו למחלקות בלתי נפרדות ואף מהותיות בעבור כל חברה, הן בשל הצורך לאתר אנשי מקצוע איכותיים אבל גם בשל ההבנה כי תהליך הליווי יכול להבטיח התאמה מלאה לדרישות התפקיד ולצרכים הנדרשים.

גיוס כוח אדם: המשרה הכי חמה היום בעולם ההייטק

תהליך גיוס עובדים מקצועי מבוסס קודם כל על הבנת הצרכים של שני הצדדים וביצוע של בדיקות אשר נועדו להבטיח כי במסגרת ההשמה ניתן יהיה לבחור מבין מגוון מסלולים של השמה – החל מאיתור של עובד או עובדת למשרה ספציפית ועד איוש של מחלקה שלמה, בהתאם לצרכים הנדרשים ותוך שימת דגש על ניהול של מערך הגיוס בין אם הוא מתבצע במסגרת של עבודה בחברת השמה המתמחה בתחום או בפן עצמאי.

מה חשוב לדעת אודות התפקיד?

מאחר ותפקיד זו טומן בחובו אחריות גדולה, חשוב מאוד להתמיין לתפקיד כאשר בוחנים את הדרישות הספציפיות וכן להתמקצע בתחום על ידי השתתפות בכנסים, הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות של מגייסות אשר יכולות לסייע מניסיונן לגבי איוש משרות, כל זאת מתוך מטרה להוביל לקבלת כלים שבאמצעותם תוכלו להשתלב בתחום ואף לשגשג בו, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את הביקוש הגבוה למקצוע הן כשכירה בארגון או בחברה או כעצמאית הפועלת בתחום  ומספקת את השירות לחברות כאן בישראל כמו גם חברות בינלאומיות שלהן שלוחות בארץ.

לסיכום

תפקיד הגיוס הפך לאחד מהתפקידים החמים ביותר בענף ההייטק, וזאת בשל הביקוש הגבוה לכוח אדם איכותי. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבור נשים לקפוץ במדרגת השכר ואף לשלב עבודה דינאמית, לטובת גיוס מוצלח לשני הצדדים.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות