05/19/2024 23:05

הופכים רעיונות למציאות טכנולוגית: חברת ארק אוטומציה מביאה את הטכנולוגיה לקדמת הבמה

עם התפתחות הטכנולוגיה, התפתחו גם פתרונות טכנולוגיים בצורת רובוטים למגוון שימושים: ביצוע עבודות חזרתיות, ביצוע בדיקות איכות ומכונות הרכבה לפי צרכי הלקוח. באילו תחומי מתמחת חברת ארק אוטומציה? אילו רובוטים היא מייצרת, ומה היתרונות שלהם? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

אודות ארק אוטומציה

ארק אוטומציה הינה החברה המובילה בארץ עבור ייצור ופיתוח מכונות אוטומציה, רובוטיקה ומכונות לפי דרישת הלקוח. החברה מייצרת מבדקים אוטומטיים, מערכות בקרה תעשייתיות ויישומי איסוף ועיבוד נתונים, וכן עוסקת במספר תחומי פעילות, ביניהם:

  • מתקני בדיקה – מכונות שבודקות את המוצרים במהלך או לקראת סיום תהליך הייצור. מתקנים אלה מאפשרים לגלות האם קיימים פגמים במוצר, וכך אפשר למנוע הפצה לשוק של מוצר פגום. בנוסף, המתקנים בודקים את רמת האמינות של המוצר, את האיכות שלו ואת עמידותו לאורך זמן. ישנו מגוון רחב של סוגי בדיקות, כמו לחץ, מהירות, טמפרטורה, כוח או דיוק.
  • תכנון מכונות סדרתיות – מכונות המיועדות לרוב לחברות סטארט אפ, אשר מעוניינות לשווק את המכונה שלהן ולמכור אותה ללקוחות שונים בייצור המוני, כמו רובוט שקוטף תפוחים אשר משווק עבור חקלאים ברחבי הארץ והעולם.
  • רובוטיקה ואוטומציהתהליך האוטומציה הינו הטמעה של תהליך אוטומטי, המאפיין בין השאר גם את הרובוטים. זוהי למעשה טכנולוגיה העוסקת בשימוש באביזרים ומערכות מכניות או אלקטרוניות כדי לבצע סדרת פעולות ברצף מתוכנן וללא התערבות אנושית. מטרת הרובוטים ומערכות האוטומציה הינה שיפור תהליכי הייצור של החברות השונות. חברת ארק אוטומציה מייצרת מגוון רובוטים, כמפורט בהמשך המאמר.

מהי רובוטיקה?

רובוטיקה זהו תחום של טכנולוגיות מתקדמות הנשען על תחומים אחרים, כמו הנדסת תוכנה, הנדסת ייצור, הנדסת מכונות ועוד. בתחום הרובוטיקה בונים רובוטים, שהם מכונה אוטומטית עם יכולת תנועה הנשלטת באמצעות בקר ממוחשב. בנוסף, אפשר לשלב מצלמות ברובוט כדי שהוא יקבל החלטות על סמך המידע שקיבל מהמצלמה.

היתרונות של השימוש ברובוטים

יש מספר יתרונות לשימוש ברובוטים:

 

 

  • הרובוטים מדויקים, אמינים ומהירים יותר מהאדם.
  • הרובוטים מסוגלים לבצע פעולות סדרתיות שחוזרות על עצמן, כך שהאדם משוחרר מביצוע עבודה שוחקת.
  • הרובוטים מסוגלים לעבוד 24/7 וללא הפסקה, למעט עבודות תחזוקה.
  • החלפת עובד אנושי ברובוט תניב חיסכון בזמן, משאבים ואנרגיה.
  • הרובוטים כוללים מערכות בקרה ומשוב אשר עוצרים את העבודה כאשר מזוהה תקלה, וכך ממזערים את מספר טעויות הייצור, מזרזים תהליכי עבודה ומגבירים את יעילות העבודה.
  • הרובוטים מסוגלים להיחשף לחומרים מסוכנים ולעבוד בטמפרטורות חום וקור קיצוניות.

סוגי הרובוטים של חברת ארק אוטומציה

רובוט סקרה

רובוטים המותאמים לתעשיות כבדות, הכוללים מערכת של ארבעה צירים המסתובבים ונעים בתנועות מעלה ומטה המאפשרים לזרועותיהם להיכנס למקומות צרים ולבצע עבודות ברמת דיוק מקסימלית. הרובוטים נחשבים למהירים, אמינים, ידידותיים למשתמש, נגישים, גמישים וזולים. רובוט סקרה לרוב מקל על תהליך הייצור ומשמש להברגה, הדבקה, חיתוך, העברת פריטים ממקום למקום ועוד.

רובוט עכביש

מאופיין במהירות, דיוק, יכולת האצה מהירה, נשיאת משקל קל, גמישות ומערכת ראייה מתקדמת. לרובוט עכביש יש שלושה עד ארבעה צירים וטווח פעולה קטן יחסית לעומת רובוטים אחרים. הרובוט אידאלי לאריזה ומיון של חלקים ולשיפור הפרודוקטיביות של החברה.

לסיכום

חברת ארק אוטומציה מתמחת ביצירת רובוטים, מכונות הרכבה, מתקני בדיקה, תכנון מכונות סדרתיות ועוד. השימוש ברובוטים מניב יתרונות רבים, כמו שיפור רמות הדיוק והאמינות, מסוגלות לעבוד בתנאים קיצוניים, יכולת זיהוי פגמים ותקלות ויכולת לעבוד יותר שעות מבני אדם. חברת ארק אוטומציה מפתחת מספר סוגי רובוטים העונים על צרכים של חברות סטארט אפ כמו גם צרכים רפואיים.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות