07/12/2024 22:41

הטכנולוגיה הגיעה גם לפתרונות ההצללה לבית – הכול על וילונות גלילה חשמליים

כיום, בתים וטכנולוגיה משולבים ביחד ולמעשה, כך הדברים מזה שנים רבות. דוד שמש חשמלי למשל, מדגים שילוב מתוחכם למדי ובהחלט שימושי מאוד. אבל תמונת המצב הזו הייתה די סטאטית – לא השתנתה הרבה לאורך השנים. יש בבית מערכת חשמל, לצד מערכות טכנולוגיה בודדות נוספות שהן קבועות (כמו הדוד החשמלי) אם בכלל.  תחום "הבית החכם" שינה זאת משמעותית, כולל בהקשר תפעול פתרונות הצללה למיניהם. את אחת הדוגמאות הבולטות לכך, מספק וילון הגלילה החשמלי. מה כדאי ומעניין לדעת על כך?

בית זה לא רק קירות

בית זה לא רק קירות וחדרים, רצפה ותקרה. זה כמובן הרבה יותר מכך. לא רק מבחינה אישית, אלא גם מבחינה טכנית של מה שניתן לעשות איתו. הכוונה בעיקר לשימוש בפתחי הבית ובמיוחד לשליטה בכניסת האור והחום (או הקור) מבחוץ. חלונות, תריסים, וילונות, סוככים ועוד, מהווים אמצעים וותיקים לשליטה על הבית בהיבט זה. עם השנים, התווספה גם היכולת לשלוט על מוצרים כאלה באופן חשמלי. אפשרות אשר לוקחת את הפעלתם שלב גדול ומעניין קדימה. כיום, זמינים בשוק לא מעט מוצרים כאלה, ברמה גבוהה מאוד. לשם ההמחשה: באמצעות התקנת וילון גלילה חשמלי נוח ואלגנטי, ניתן לקבל שליטה מרבית על הצללת החלונות. כאשר הדבר משתלב בנושא "הבית החכם", הגמישות האפשרית הופכת להיות יוצאת דופן. בוודאי ביחס להפעלה הידנית הפשוטה אליה אנחנו רגילים.

מצעד היתרונות

כמובן, לווילון כזה יש קודם כל את היתרונות הרגילים של וילונות איכותיים באשר הם. הוא עשוי למשל לשדרג את עיצוב החדר שבו הוא מותקן, בבת אחת ובאופן מרשים. הדבר יושג גם במחיר נמוך יחסית, בהתחשב באפקט הוויזואלי שיתקבל. יתרונות של וילון גלילה חשמלי ביחס לווילון רגיל, הם

 

 

  • נוחות – קל יותר לתפעל וילונות מסוג זה, כולל מרחוק. הדבר מתאפשר באמצעות אפליקציה או שלט רחוק ואפילו בשליטה קולית.
  • שליטה מרכזית – כרגיל, יש בבית אוסף פתחים, אשר שולטים בהם בנפרד. וילונות גלילה חשמליים הם בין המוצרים המודרניים, אשר מאפשרים שליטה מרכזית ומתוחכמת. למעשה, ניתן לתפעל אותם בעזרת מנגנון "בית חכם", על פי תסריטים מעניינים שאתם תקבעו בעצמכם. כגון כיוון אוטומטי של מצב הווילון לפי מצב האור בחוץ.
  • פרטיות – בזמנים שבהם וילון לא חייב להיות פתוח מבחינתכם, הוא יוכל להיסגר באופן אוטומטי, כך שגם תשופר הפרטיות.
  • שדרוג הבית – בין אם זה להשכרה או למכירה, ערך הבית יעלה. למעשה, הוא יעלה מהיבט חשוב מאוד לדיירי הבית.
  • חסכון באנרגיה – הוצאות האנרגיה על בתים אינן זניחות. לכאורה, הפעלה חשמלית מעלה את צריכת החשמל. בפועל, היא עשויה בשימוש חכם לצמצם הוצאות על חימום וקירור.

כמה מילים על חשיבות המנוע

הרכיב המרכזי מבחינה טכנולוגית בווילון גלילה חשמלי הוא המנוע. עליו לבצע במקומנו את העבודה של הנעת הווילון למיקום הרצוי, בכל שלב של הפעלתו. לשם כך, המנוע חייב להתאים למשקל הווילון. מנוע חזק מדי יהיה יקר מדי שלא לצורך. מה לגבי המנוע החלש ביותר, שעדיין מסוגל לעשות את העבודה? נשמע טוב? למעשה, מנוע כזה יתקלקל מהר מהרגיל. בכך, עלויות החלפתו יהפכו את רכישתו ליקרה בפועל, יותר מרכישת מנוע יקר ואיכותי! מנוע איכותי לווילון חשמלי, גם יתפקד טוב יותר וגם יחזיק מעמד לשנים רבות. כך שרצוי לרכוש מוצרים כאלה – וילון גלילה חשמלי וגם המנוע עבורו, ממקורות איכותיים ואמינים במיוחד.

לסיכום

וילון גלילה חשמלי הוא אפשרות אטרקטיבית, אשר כדאי תמיד לקחת בחשבון.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות