05/19/2024 22:00

לוקיישן מנצח שדוחף את הקדמה הישראלית להצלחה: הכירו את מרכז הייטק בתל אביב

ישראל היא כידוע "אומת הסטארט אפ" ובכלל, מדינה מתקדמת למדי בטכנולוגיה באשר היא. כל זאת לא מתרחש מעצמו, באופן אקראי או בחלל ריק. מאחורי המצב הנוכחי והעבר המרשים של הקדמה הישראלית עומדים גורמים רבים. אחד מהם הוא תשתיות הנדל"ן ההכרחיות לעסקים מסוג זה והשירותים שמשלימים אותן. פארק עתידים בתל אביב, הוא אחד ממרכזי ההייטק הבולטים ביותר בהקשר זה. מה הופך אותו למיוחד וחשוב כל כך?

במרכז הקדמה הישראלית

המונח פארק הייטק הוא כיום כבר מונח שמוכר לכל. רואים מרכזים מסוג זה בכל רחבי הארץ, אם כי הקמתם היא כמובן לא דבר של מה בכך. זו היא יוזמה שלוקחת לא מעט זמן ומשאבים נוספים. לאחר השלמת כל פארק כזה, הוא משנה משמעותית את החיים בסביבתו ופותח הזדמנויות חדשות, כולל ובמיוחד עבור עסקים. עם הקמת פארק עתידים בתל אביב ומאז שהוא נחנך בשנת 1975, הוא הפך לאחת הדוגמאות הבולטות ביותר לפארק הייטק מצליח. כמובן, מיקומו המצוין שיחק ועדיין משחק בכך, תפקיד מרכזי וחשוב. הפארק הוא מתחם ענק של בנייני משרדים עסקיים ולא רק, אשר הקימה עיריית תל אביב בשיתוף אוניברסיטת תל אביב. יש בו 80 דונם של מבנים, בהם 11 בניינים מרכזיים. זהו כיום מרכז הפעילות, של שורה ארוכה של חברות בולטות, בהן חברות מקומיות וגם נציגי חברות בינלאומיות ידועות. כמה דוגמאות ממחישות, הן נס טכנולוגיות, טסלה, כלל ביטוח ופיננסים, מי אביבים וארומה. מה כדאי שתדעו על המיקום של פארק עתידים?

 

 

המיקום כמפתח להצלחה

היכן שיש עסקים ועובדים, חייבת להיות גם תחבורה וכל מה שדרוש עבורה. חלק אינטגרלי מיום העבודה, הוא הגעה וחזרה. בעולם ההייטק אמנם ישנו היקף גדול יחסית של עבודה מהבית, אך עדיין, הרוב מבוסס על עבודה בהגעה למשרד. גם העבודה מהבית, נעשית בהייטק בדרך כלל באופן חלקי ומשולב. לכן, מיקום המשרדים והפעילויות השונות, משמעותי מאוד. מיקום נוח מסייע לעסקים למשוך עובדים והוא מעין הטבה בפני עצמה. הפארק ממוקם מזרחית לשכונות רמת החייל ונווה שרת, בצפון מזרח תל אביב-יפו, בצמוד לרחוב דבורה הנביאה. זו היא סביבה ירוקה ונעימה וגם ההגעה אליה פשוטה ונעימה יחסית. למי שמגיעים עם רכב פרטי, ישנה חנייה בשפע, בכל שעות היממה. מסוף תחבורה ציבורית (מסוף עתידים) מספק תעבורת אוטובוסים לאזור, של החברות אגד, דן, קווים ומטרופולין. כמו כן, לגבי הגעה ברכבת, זמינים שאטלים.

מה מציע הפארק?

עבור עסקים, הפארק מציע מגוון אפשרויות לשכור חללים שונים, אשר דרושים לפעילותם השוטפת. כמו כן, ישנה מעטפת של שירותי עזר משלימים. זה אומר בין השאר

  • חללים שניתן לשכור – מגוון משרדים, אולמות כנסים, חדרי ישיבות, חללי עבודה משותפים ועוד, אשר מאפשרים לעסק לשכור כל אוסף חללים שדרוש לו. בין אם באופן קבוע ובין אם זמני וכמובן, שילובים של האפשרויות השונות.
  • שירותי ניהול של המקום – אבטחה, תחזוקה של החללים ששוכרים, ניהול החניות וכדומה.
  • סביבה מצוינת לעובדים – העובדים נהנים ממגוון שירותים משלימים, שמקלים עליהם ביום העבודה ומעבר לו. זאת, כולל מבחר בתי קפה, מסעדות, חנויות נוחות ועוד. למעשה, אוסף השירותים שזמין בפארק, עומד גם לרשות תושבי השכונות הסמוכות והוא מוקד משיכה פופולארי עבורם. תודות לכך, יש בפארק גם שירותים שחורגים מהיצע בסיסי פשוט ליום יום בעסקים. למשל מספרה וגן ילדים.

לסיכום

פארק הייטק מוביל, במיקום מצוין, הוא שילוב שכדאי לכל חברה לקחת בחשבון. לכן, פארק עתידים עשוי להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות