07/12/2024 22:40

מביטוח לאופנוע ועד לביטוח משכנתא: אילו ביטוחים כדאי לעשות?

בעולם של היום הכול הרבה יותר מהיר, נגיש ונוח, ובו זמנית גם הרבה יותר בטוח. כיום אין צורך לדאוג בלילה מה יקרה אם הנכס שהשקענו בו את כל החסכונות ייהרס, אם הרכב החדש יעבור תאונת טוטאל לוס, אם מצב רפואי יימנע לפרנס את המשפחה, אם נידרש לעבור במהלך הטיול בחו"ל הליך רפואי שנחשב יקר וכדומה. כיום קיימים שלל ביטוחים שברגע האמת מונעים אסון כלכלי, כך שהמינוס היחידי הוא שצריך להבין איזה ביטוח נחוץ ועל איזה אפשר לוותר. גם אתם מחפשים תשובה? עבור כל אחד התשובה מעט שונה, אך כאן נציג 4 ביטוחים שנחשבים חשובים.

ביטוח אופנוע

אם יש לכם אופנוע, מדובר בביטוח שבהחלט מוטב לקחת בחשבון. מעבר לעובדה שביטוח חובה הכרחי, תשקלו לצרף ביטוח מקיף וכמובן ביטוח צד ג'. מדובר בשני ביטוחים שברגע האמת עשויים למנוע הוצאות כבדות. כאן נסביר שבעוד שהכדאיות של ביטוח מקיף מושפעת מערך הכלי (בעקרון אם האופנוע שווה מעל ל 20,000 ש"ח הביטוח כדאי), הרי שביטוח צד ג' מומלץ לכולם, גם אם האופנוע אינו שווה יותר מ10,000 ש"ח. מדוע? כיוון שמספיק שתעקמו דלת של רכב יוקרה, כדי שתידרשו לשלם סכומי עתק. מבקשים להיות מבוטחים ובו זמנית לחסוך בהוצאות? היעזרו בסוכנות הביטוח אודי דגן. מדובר בסוכנות שמתמחה בביטוחים לכלי רכב ושמוצאת עבורכם את הביטוחים הכלכליים ביותר, וזאת לצד התאמה מלאה לסוג האופנוע ושאר נתונים אישיים.

ביטוח משכנתא

יש ביטוחים שמחליטים עבורכם לעשות וטוב שכך. ביטוח משכנתא הוא אחד מאותם ביטוחים. מדובר בביטוח שמעניק לבנק וודאות שהוא יקבל החזר מלא על סך ההלוואה, בין אם הנכס ייהרס ובין אם אחד מבני הזוג ימות. מעבר לכך, מדובר בביטוח שמשחק גם לטובתכם, ציבור שנוטל משכנתא. הביטוח מאפשר לדעת שאם הנכס ייהרס, אין צורך להמשיך לשלם על נכס שלא ראוי למגורים, אלא שווי הנכס יכוסה מטעם חברת הביטוח. כמו כן, אם בן/ת הזוג נפטר, הפוליסה מכסה את סך החוב לבנק.

 

 

ביטוח בריאות

עם הבריאות לא משחקים, ועל כן מוטב לנצל ביטוח בריאות. עם כל הכבוד לביטוח מטעם קופת החולים, יש דברים שהוא אינו מכסה. רוצים להיות בטוחים שברגע האמת תקבלו את הטיפול הטוב ביותר, במהירות ועל ידי רופאים שאתם בחרתם? רוצים לוודא שאם נדרש לעבור בחו"ל ניתוח מורכב, או לרכוש תרופה יקרה לא תיאלצו לבחור בין החיים שלכם לבין רווחת המשפחה? ביטוח בריאות עבור כל המשפחה הוא אחד מאותם ביטוחים שממהרים לעשות, ושבאותה נשימה מקווים שלעלום לא תידרשו לנצל.

ביטוח עסק

אם יש לכם עסק, מדובר בביטוח חיוני. הביטוח מעניק כיסוי משולש, כך שזוכים להיות רגועים, וברגע האמת מכוסים מכל הכיוונים. בעיקרון ביטוח עסק סטנדרטי מורכב מביטוח מבנה, מביטוח תכולה ומביטוח חבויות. ביטוח מבנה מכסה מגוון נזקים ותקלות, כאלו שעשויות להיגרם בשל שריפה, רעידת אדמה וכדומה. ביטוח תכולה מכסה נזקים שנוגעים לציוד, מלאי וכדומה, ואילו ביטוח חבויות כולל אחריות מקצועית. מגן מפני תביעות מצד העובדים ואף מכסה נזקים שעשויים להיגרם לצד ג'. מה עוד? בין היתר נכלל כיסוי עבור אובדן הכנסות.

לבסוף

נציין שכל ביטוח ניתן להתאמה מלאה, ואף למרות שכל ביטוח עומד בפני עצמו, עדיין חשוב לערוך השוואה. כל זאת מוביל לכך שלא סוגרים ביטוח כלאחר יד, אלא סיוע מקצועי הכרחי. סיוע שמשווה בין מגוון חברות ביטוח, ושבוחן לעומק את הצרכים הביטוחים שלכם ושלל משתנים. כל זאת כדי לוודא שלא משלמים על סעיפים שאינם נחוצים, וכדי לוודא שמשלמים כמה שפחות, כך שברגע האמת מקבלים כמה שיותר, ואף מבלי שיוערמו קשיים מיותרים.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות