05/19/2024 22:44

מהן מערכות ניהול למובייל?

מבין התקני המחשוב השונים שיש בעסקים, התקני המחשוב הניידים הם "סיפור" מיוחד, מהיבטים רבים. אחת ההשלכות לכך, היא שעסקים פונים למערכות ניהול מיוחדות, בכדי לנהל את השימוש בהתקנים אלה באופן הטוב ביותר. מדוע מערכות כאלה דרושות? למי ומתי הן דרושות? מה הן עושות בפועל? מה קורה בעסקים אשר לא משתמשים בהן? ומי מציע פתרון איכותי מסוג זה? זו היא סקירה קצרה, שתבהיר נושא חשוב זה ותעלה כמה תובנות שימושיות.

האתגר: סיכון פוטנציאלי וחוסר יעילות

סמארטפונים, לפטופים וטאבלטים מהווים השלמה חשובה מאוד לעולם המחשוב העסקי, אשר הפכה בעשור האחרון לסטנדרטית למדי. התקנים כאלה, מאפשרים לעבוד מכל מקום, בכל זמן, באופן גמיש מאוד. איש מכירות שנמצא בדרכים, מנהל שנמצא בחופשה וחשוב לו לבדוק כמה דברים דרך האינטרנט – אלה רק שתי דוגמאות, למצבים הרבים שבהם הם מסייעים. התקנים כאלה, משמשים גם לעבודה שוטפת ופנימית בעסקים. למשל, לשימוש בתוך מחסן, כאשר מחסנאי עובר בין המדפים עם טאבלט. באמצעות מערכות MDM של חברת יוניבו, ניתן להשתלט על מערך התקנים זה ו"לעשות בו סדר". אך ראשית, חשוב להבין את האתגרים שמערכות MDM מציעות להם פתרון. עסקים זקוקים למערכות אלה, ככל שיש להם שימוש נרחב יותר בהתקנים הניידים. שימוש כזה, נעשה פעמים רבות באופן לא רשמי. למשל עובד שמשתמש בסמארטפון האישי שלו, בכדי לשלוח מהשטח צילומים לעסק או ללקוחות. בהדרגה, צורת עבודה זו עשויה להפוך לסטנדרט בעסק. מה רע בזה? שכל מי שמשתמש בסמארטפון זה במסגרת חייו האישיים של העובד, גם הוא בעל גישה לצילומים ולפרטי הלקוחות והעסק. נוזקות שאולי מותקנות על המכשיר, עלולות להזיק ובאופן שלא ידוע בכלל לעסק. אלה רק שתי דוגמאות, אך יש סיכונים משמעותיים נוספים. מה הפתרון?

 

 

עושים סדר, מספקים הגנה וממצים תועלות

כאמור, באמצעות מערכת MDM, ניתן לפתור אתגרים אלה וגם לשכלל את אופן השימוש בהתקני מחשוב ניידים. MDM הם ראשי התיבות של הביטוי Mobile Device Management. אלה כיום מערכות מוכרות למדי בעולם והן הוכיחו עצמן, כדרך מצוינת להפיק את המיטב משימוש במחשוב נייד בעסקים. מערכת כזו, תאפשר לכם בין השאר

  • לדעת מה קורה – לקבל תמונת מצב ברורה של כל התקני המחשוב הנייד שבשימוש בעסק.
  • לתפקד היטב – להבטיח שהשימוש בהתקנים אלה הוא אופטימאלי. למשל, באמצעות סנכרון יעיל עם מערכות צד ג'.
  • לאבטח – אבטחה מנוזקות ומזליגת מידע עסקי רגיש החוצה, כולל הצפנת מידע ומניעת העתקת מידע.
  • להפריד – “הפרד ומשול" הוא עקרון חשוב. אז מערכות MDM מאפשרות להפריד בהתקנים פרטיים כאלה, את הפעילות הפרטית מהפעילות העסקית.
  • לנהל התקנות – התקנת אפליקציות במכשירים אלה, משמעותית מאוד כמובן לתפקודם העסקי וגם לאבטחה. מערכת MDM תסייע לנהל זאת באופן מסודר.
  • לתת מענה למצבים מיוחדים – כגון פריצה למכשיר, גנבה או אובדן.

הפתרון של יוניבו

כעת נשאלת השאלה החשובה, איזו מערכת MDM לרכוש? ראשית, מוטב לרכוש מערכת מקומית, אשר בנויה מראש עם עברית ויש מאחוריה יצרן מקומי שמספק תמיכה ישירה. Unibo (יוניבו) מציעה בדיוק מערכת כזו. החברה מספקת את כל דרוש לעסקים, כולל שירותי ענן שונים ושירותי מחשוב והלפ דסק. זו היא חברה וותיקה ומבוססת, אשר מעסיקה מומחים מנוסים, ממגוון תחומי התמחות חשובים. פתרון ה-MDM שלה כולל את כל התכונות שהזכרנו קודם ותכונות רבות נוספות.

לסיכום

ככל שאתם משתמשים בהתקני מחשוב נייד בעסק, חשוב שתיישמו מערכת MDM. ואם עושים זאת, יוניבו היא שם שכדאי לכם לזכור.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות