04/19/2024 18:22

עוברים בפעם הראשונה: 6 טיפים שיוכלו לעזור לכם לעבור את מבחן התאוריה בקלי קלות

מבחן התיאוריה הוא לא מבחן פשוט ולא מעט תלמידים שניגשים לא מצליחים לעבור אותו בפעם הראשונה. רוצים לעבור את מבחן התיאוריה בפעם הראשונה? קבלו 6 טיפים שיוכלו לעזור לכם לעבור את מבחן התאוריה בקלי קלות.

אל תשכחו ללמוד את כל התמרורים

סטודנטים רבים שעברו את מבחן התיאוריה מעידים שהנושאים שעולים הכי הרבה הם חוקי תנועה ותמרורים, ולכן בהיערכות לבחינה יש להקדיש יותר תשומת לב לנושאים אלו שצפויים לעלות ברוב השאלות. באתר של אסק רלב"ד תוכלו למצוא את כל המידע שאתם צריכים על התמרורים השונים, בהמשך נציע לכם להתלוות גם להורים שלכם במהלך הנסיעה על מנת ללמוד את התמרורים השונים.

עשו סימולציה של מבחן אמיתי

אחד היתרונות של כל אתרי ההוראה להתכונן למעבר בחינות תיאוריה הוא שבאמצעותם ניתן לדמות מבחנים אמיתיים על סמך שאלות אמיתיות ממבחנים קודמים. נצלו את הפורמט הזה, בדקו את עצמכם כל יום, ותגיעו ליום המבחן מוכנים, הן מבחינת הכרת השאלות עליהן תענו והן במועדים. חשוב לציין שתרגול הוא שם המשחק ולא משנה איזו דרך יצירתית נציע לכם, בסופו של דבר התרגול יאפשר לכם להגיע הכי מוכנים שאפשר.

הפעילו את ההיגיון

הדרך הטובה ביותר לעזור לכם במתן מענה לשאלות שאינכם בטוחים לגבי התשובה הנכונה היא להשתמש בהיגיון פשוט, מאחר ואלו שאלות בחיי היום יום, כמעט בכל המקרים ניתנת עדיפות להולכי רגל, ולכן בשאלות הרלוונטיות להם יחפשו תשובות לטובתם.

בשאלות הקשורות לנושאים כמו זכות קדימה ומיזוג כבישים, השתמשו בהיגיון שלכם וחשבו על התשובות הבטוחות ביותר. לגבי תמרורים – אנחנו פשוט זוכרים כמה שאנחנו יכולים, והדבר הטוב במקרה הזה הוא שאלו האלמנטים הוויזואליים שקל יותר לזכור.

 

 

השתמשו באתר של משרד הרישוי

אנשים רבים יעדיפו לדלג על כל אתרי ההכנה לתיאוריה ומעדיפים להיכנס ישר למקור, אתר משרד הרישוי, שבעצמו נותן שאלות לכל בחינות התיאוריה שהוגשו בעבר. באתר עצמו יש לבחור את סוג התיאוריה (רכב אישי או משאית), לאחר מכן את נושא השאלה וכו'.

על מנת שהמועמדים יקבלו מידע מפורט ומידע אישי על תהליך התקדמות הוצאת רישיון נהיגה, הוקם אזור אישי לכל תלמיד בו ניתן לעדכן מידע אישי ובמידת הצורך ערעור על תוצאות מבחן התרגול.

השתמשו באפליקציות ייעודיות

ישנם אתרים רבים באינטרנט המציעים מחקר להכנה למבחני תיאוריה. ישנם אתרי אינטרנט שונים המאפשרים לכם לתרגל שאלות, תמרורים או מבחן עדכני במבחן התיאוריה שלכם. השתמשו באתרים הללו על מנת לתרגל את החומר ממש כמו שהוא הולך להופיע בבחינה. ככל שתבואו יותר מוכנים מבחינה מנטלית כך הסיכוי שלכם לעבור את הבחינה בפעם הראשונה הוא גדול יותר.

שבו ליד ההורים בנסיעה

שבו ליד ההורים כשהם נוהגים על הרכב, כך תוכלו ללמוד כמו שצריך את התמרורים ולעבור את מבחן התיאוריה יחסית בקלות בפעם הראשונה. בסופו של דבר הלמידה הכי טובה מתבצעת כאשר אנחנו רואים את הדברים בעיניים. נכון, זה נשמע אולי קצת קשה ליישום אבל אם אתם רוצים לעבור את המבחן בפעם הראשונה אנחנו בהחלט ממליצים לכם בחום ליישם את הטיפ הזה.

לסיכום,

אם אתם רוצים לעבור את מבחן התיאוריה על הפעם הראשונה אנחנו בהחלט ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה. נכון, לא מדובר במבחן קל אך הטיפים הללו כבר הוכיחו את עצמם ואין לנו ספק שהם יסייעו גם לכם.

 

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות