06/18/2024 03:23

בואו נדבר במספרים: כמה עולה דרכון פורטוגלי?

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מתחילים להתעניין בנושא של הוצאת דרכון פורטוגלי, וזאת בעקבות תיקון לחוק היסטורי אשר במסגרתו אישרה ממשלת פורטוגל ליהודים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות, בהתאם לתנאים שנקבעו במסגרת התיקון לחוק. מדובר בהזדמנות מצוינת לנצל את ההטבות של הדרכון הזה – החל ממעבר חופשי בין מדינות האיחוד האירופי ועד כניסה לארה"ב ללא צורך בהנפקה של ויזה. אולם, אלמנט חשוב הוא כמובן המרכיב הכספי והעלות אותה תידרשו לשלם. במדריך זה נציג לכם את כל הפרטים לגבי הוצאת דרכון, והעלויות הצפויות לכם.

הנפקה של דרכון פורטוגלי – כל מה שצריך לדעת לגבי עלויות

על מנת להגיש בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי, מומלץ ליצור קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום, כחלק מהבנה כי מדובר בהליך בירוקרטי הכרוך בהגשה של מסמכים, תרגום כמו גם אישור של עורך דין נוטריון. הוצאה כספית היא חלק בלתי נפרד מהתהליך, כאשר צריך להבין כי המחיר עצמו אינו סופי אלא מורכב ממספר אלמנטים – תשלום של דמי רצינות עוד לפני שפונים לקהילה היהודית בפורטוגל, תשלום שכר טרחה, תרגום על ידי נוטריון ועוד. יחד עם זאת, בדיקת העלות הראשונית אשר מתבצעת מתוך מטרה לבחון האם שם המשפחה מופיע ברשומות של הקהילה היהודית הוא ללא עלות, ולאחר  מכן מתחיל תהליך ארוך באופן יחסי הנמשך בין שנה וחצי ועד שלוש שנים, כאשר בכל שלב יש תשלום המתבצע באופן מדורג ובשקיפות מלאה.

חשוב מאוד לבחור בחברה מוכרת אשר מלווה אתכם בכל שלב ושלב, כמו גם פועלת בשקיפות מתוך מטרה להבטיח כי הכסף שלכם מושקע בחוכמה. שימו לב כי לכל שלב נלווה איסוף של מסמכים, תרגום, הגשת בקשות ועוד, ועל כן מדובר במחיר המגלם בחובו את היכולת לנצל את הידע המקצועי הרב, לטובת קיצור תהליכים וכן יצירה של מענה המאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם מקבלים את המעטפת שתניב לכם בסופו של דבר את הדרכון הפורטוגלי.

 

 

השקעה בעלת פוטנציאל לעתיד

ההשקעה הכספית בתהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי היא בעלת השפעה ארוכת טווח, בייחוד על רקע היכולת לנצל את הדרכון הנכסף לטובת רילוקיישן למדינה מתקדמת כמו פורטוגל, תעסוקה חוקית באירופה, לימודים בהשכלה גבוהה, כניסה לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בהנפקה של ויזה ועוד. מאחר ומרכיבי התשלום מתבצעים בשלב, ניתן לקבל לכל אורך הדרך מענה המגיע לידי ביטוי בהסדרה של תשלומים לפני הגשה של אגרות ממשלתיות, שכר טרחה ועוד, ובכך ליצור מענה שגם לא מכביד על תזרים המזומנים שלכם, אלא מתבצע באופן הדרגתי. כאשר לוקחים את שורת היתרונות ואת המחיר המתבצע באופן הדרגתי ולא חד פעמי, אפשר לומר כי במסגרת ההליך הזה ניתן לקבל ביטחון ומעטפת אשר תניב בסופו של דבר השקעה משתלמת, לא רק לטווח הקצר אלא גם לטווח הרחוק. התייעצות עם בעלי מקצוע המתמחים בתחום הזה היא משמעותית, כחלק מהבנה מראש של העלויות הצפויות לכם.

לסיכום

העלות של הוצאת דרכון פורטוגלי מבוססת על מספר רב של פרמטרים, כאשר חשוב לזכור כי בשלב הראשון לא תידרשו לשלם מאחר ובדיקת הזכאות המתבצעת באמצעות חיפוש שם משפחה, ולאחר מכן יתחיל תשלום הדרגתי המתבצע בסיום של כל הליך. בכך, ניתן יהיה להוביל ליצירה של מענה שבמסגרתו תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים ליווי מקצועי מלא, עד לסיום ההליך שבסופו תוכלו להצטרף לאלפי ישראלים שכבר קיבלו את הדרכון הפורטוגלי הנכסף.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות