06/18/2024 03:14

הכירו את עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי שקמה בעקבות נפילתו של רפי אדרעי ז"ל

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי. את העמותה הקימו האחים מתוך מטרה לסייע לחברה הישראלית ולצמצם את הפערים, אבל גם מתוך רצון עז להוביל לקידום של מטרות חברתיות לחיזוק הפריפריה. את הרעיון והסיוע לחברה קיבלו המייסדים בין היתר גם בעקבות סיפור הגבורה של דודם רפי אדרעי ז"ל אשר נפל בגיל 24 במלחמת יום העצמאות. מי היה רפי אדרעי ועד כמה הושפעו בני משפחתו מסיפור הגבורה? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ממשיכים את דרכו של רפי אדרעי ז"ל באמצעות פעילות למען החברה

רפי אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת. מאז ילדותו התבלט רפי באהבה ותשוקה אדירה לסיוע לאחר, ועדות לכך ניתן היה למצוא בהשתלבות הטבעית שלו בתנועת הנוער העובד בעיר צפת. במשך שנים לקח חלק פעיל בהדרכה, עד אשר התגייס למערך הלוחם. עם פרוץ מלחמת יום העצמאות לקח רפי אדרעי חלק פעיל בלחימה, בייחוד בשל היכולות המיוחדות אותן הפגין בתחום של סליקת נשק. במהלך קרב בסמוך לקיבוץ רביבים הוא מצא את מותו בעקבות קליע שחדר לעורפו, והוא נקבר בראש העין לבקשת משפחתו. מותו הותיר את בני משפחתו כאובים, ולצורך הנצחתו החליטו להקים בעיר פת בית יד לבנים. לטובת ההקמה גייסו בני המשפחה סכום של מעל ל-3 מיליון ₪, כאשר מי שהמשיך את הדרך החברתית הם הדור השלישי למשפחה – רפי אדרעי הקרוי על שם דודו, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר החליטו להרים את הכפפה ולהקים עמותה חברתית אשר תפעל ללא מטרות רווח, כל זאת כחלק מעשייה חברתית ענפה שקמה גם בעקבות סיפור נפילתו של דודם האהוב.

ברבות השנים הצליחה העמותה לסייע לאלפי משפחות במדינת ישראל, ועדות לכך ניתן למצוא באתר הרשמי של העמותה. כמי שרואים בחיזוק הפריפריה כחלק בלתי נפרד וחשוב מאוד מעתידה של מדינת ישראל, החליטו המייסדים לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות, כפי שנציג כעת.

 

 

תוכנית ליווי ארוכת טווח

תוכנית בולטת של עמותת אחינועם היא תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה מעטפת הכוללת ליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך ועם שימת דגש על תחנות חשובות בחיים כמו התיכון, הצבא ולאחר מכן אקדמיה ובגילאים בוגרים יותר השתלבות בשוק התעסוקה, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם גיבוי מלא מצד נציגי הרשויות המקומיות כמו גם גורמי החינוך והרווחה. תוכנית דומה מיועדת בעבור בני ובנות נוער המוגדרים בסיכון אולם אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, כאשר המטרה של התוכנית הזו היא לסייע לאותם תלמידים להתגבר על המחסומים והקשיים ובכך לדאוג לדור העתיד. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בתוכנית הזו כחלק מהותי מאוד מעבודה קהילתית ענפה.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

תוכנית נוספת של העמותה היא תוכנית "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" המתמקדת בגיוס של מחשבים מחודשים או חדשים מהציבור. בעקבות ההצלחה של התוכנית הזו עם חלוקה של כ-25,000 מחשבים, עתידים המייסדים להרחיב את הפעילות הזו גם לערים נוספות, לצד קידום של תוכנית שיפוץ מבני ספריה בעיר צפת לצד ערים נוספות, קידום של תוכנית להרחבת אחוזי הגיוס של בני נוער בני העדה האתיופית ועוד.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות למען החברה הישראלית, כאשר אחת הסיבות המרכזיות להקמה של העמותה הזו נובע בעקבות סיפור הגבורה יוצא הדופן של רפי אדרעי ז"ל שמצא את מותו בגיל 24 בלבד, אולם רוחו והעשייה שלו ממשיכה עד היום בעקבות המשך הפעילות של בני הדור השלישי לבית משפחת אדרעי.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות