04/20/2024 05:09

עצמאיים? קבלו 4 טיפים לייעול העסק שלכם

אם אתם עצמאיים אנחנו בטוחים שאתם מבינים את המורכבות הכרוכה בניהול של עסק. צריכים עזרה וטיפים מקצועיים? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם.

היעזרו בשירות של חברת משלוחים

אם מדובר בעסק שמספק סחורה ללקוחות, אנחנו ממליצים לכם מאד להיעזר בשירות של חברת שליחויות. חברות, עסקים ואנשים פרטיים רבים דורשים לעיתים שירותי משלוח חבילות ומוצרים מהירים ויוצאי דופן ללא דיחוי. משלוחי אקספרס אלו של פרטים שונים מאפשרים לחברות ואנשים שונים לתקשר אחד עם השני על מנת לנהל עסקים או לשמור על קשר, וחשוב מתמיד, עומדת לצדם חברת שליחויות מקצועית לקבל את המשלוח ולמסור אותו ליעד ללא עיכובים ונזקים.

כל עסק לומד כיצד לייעל את עצמו לאורך השנים, ואי אפשר להתחרות בניסיון בכל הנוגע למשימות מיוחדות. כאשר אתם מחפשים את חברת השליחויות הטובה ביותר עבורכם, ודאו שיש לה ניסיון לא רק במשלוחים רגילים, אלא גם במשלוחים מיוחדים כמו חבילות אקספרס, חבילות שבירות ומוצרים ממוינים, למקרה שתזדקקו להם בעתיד.

הפרידו כספים

עצמאים ובעלי עסקים קטנים מעדיפים לעיתים לנהל את העסקאות הפיננסיות בעסק ובמשק הבית באותו חשבון בנק, לעיתים אף באמצעות אותו כרטיס אשראי. על פי סקר אשראי שערכה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לפני מספר שנים, יותר מרבע (25.8%) מהעסקים עם 4 עובדים ומטה מנהלים את הפעילות העסקית והביתית באמצעות אותו חשבון.

סוג זה של התנהגות פוגע ביכולת של בעל עסק לנטר ביעילות את התנועה של העסק (ומשק הבית). מצד שני, כאשר כל הניהול הפיננסי מופרד, קל יותר לקבל החלטות עסקיות, לעקוב בצורה מדויקת אחר הוצאות ולדווח על הוצאות. אל תוותרו על מחקר שוק כדי לבדוק את העמלות ואת כרטיסי האשראי של הבנקים שמציעים לכם את ההטבות וההנחות הרלוונטיות ביותר.

 

 

ייצרו תכנית עסקית

תוכנית עסקית היא תוכנית פעולה לעסק קיים או מתוכנן. למעשה, תוכנית עסקית היא הבסיס לחשיבה ותכנון עבור ארגון, חברה או עסק; באופן אידיאלי, כל עסק או עסק, אפילו "קטן", אתם צריכים לכתוב תוכנית עסקית במקום ליצור אותה באופן ספונטני ללא תוכנית. תוכנית עסקית היא האנטיתזה הברורה, הנראית לעין או ידועה לעולם העסקים עבור כל ארגון, גדול או קטן. במיטבה, היא יצירתית, חדשנית ואמיתית כשהיא מסתכלת על המציאות הקיימת בצורה מבוקרת ומציעה פתרונות יעילים.

עצרו כדי לחשוב מחדש על הארגון תורם לו, אז במידת הצורך, כתוב תוכנית עסקית הכוללת את כל תחומי העסק או רק את החלקים הרלוונטיים של העסק. תוכנית עסקית חשובה לא רק למשקיעים, אלא גם להנהלה ולעובדים. פעולת הכתיבה בשילוב ארגון התוכן בתבנית תכנית עסקית מאלצת את היזם או יוזם התכנית להתחשב בכל ההיבטים, להציף אותם ולא להימנע כלל מנקודות הכאב. מעצם טבעה, תוכנית עסקית מקיפה את כל ההיבטים: חזון, צרכי שוק, משאבים, אנשים וכספים.

שקלו אם משתלם לשכור משרד

אם אתם עצמאיים ושוכרים משרד משלכם, ייתכן שיהיה חסכוני יותר להקים תחנת עבודה מתאימה בבית או להירשם לחלל עבודה משותף מבלי להתחייב לשנה מראש. גם אם במשרד שלכם יש מספר עובדים, בהחלט ניתן לצמצם שטחי משרד ולנהל "מושבים חמים" על בסיס יומי. אחרי הכל, לאחרונה גילינו שאפשר לעבוד מהבית ולהישאר פרודוקטיבי.

גם כשמדובר בפתרונות אחסון, לפעמים אפשר לצמצם או למצוא פתרונות יעילים יותר – אם אתם משתמשים באזור יקר במשרד שלכם (או אפילו בבית) כמקום למחסן ציוד/מלאי קטן, אולי זה עדיף להיות בקרבת מקום בעלות נמוכה יותר עלות למ"ר לשכור שטח אחסון.

לסיכום,

אם אתם עצמאיים ואתם רוצים לנהל את העסק שלכם כמו שצריך, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות