04/20/2024 11:06

הלחץ בעבודה משפיע: כדורים לנשירת שיער, מסכות או בכלל שינוי בתזונה – איך אפשר לעזור למניעת הבעיה?

אורח החיים המודרני מאופיין בשגרה מלאה בסטרס, במיוחד בכל הקשור לשוק התעסוקה כיום ולעבודות שוחקות הדורשות את המקסימום. עם זאת, אין עוררין על כך שלסטרס יכולות להיות השפעות שליליות על בריאותנו, אולם בין היתר הלחץ יכול להשפיע גם מצב השיער שלנו. למתח נפשי יש השפעה על צמיחת השיער ועל נשירתו, אם כי לא תמיד מדובר בנשירה מהירה אלא גם לנשירה ממושכת הנגרמת עקב סטרס ממושך. אז מה תוכלו לעשות כדי לטפל בנשירת שיער? הינה כמה דרכים שיוכלו לסייע לכם במניעת התופעה.

כדורים לנשירת שיער

אחת הדרכים המרכזיות לטיפול בבעיה של נשירת שיער היא כדורים. יעילותו של הטיפול התרופתי תלוי בסיבה שבגינה נגרמת הנשירה, ובנוגע לחלקם מדובר בתוספי תזונה טבעיים המספקים ויטמינים ומינרלים המעודדים צמיחת שיער. חלקם האחר מכיל חומרים פעילים, כמו תרופת פרופסיה המכילה חומר בשם פינאסטריד שמעכב את הפיכתו של הורמון הטסטוסטרון ל-DHT, הורמון אשר גורם להתכווצות זיקי השיער. לכן, תרופה זו יעילה בהתקרחות ובאובדן שיער בקרב גברים.

שינוי תזונה

גם לתזונה שלנו יש השפעה לא קטנה על מצב השיער שלנו. תזונה לקויה שדלה בוויטמינים, במינרלים ובחלבונים שחיוניים לצמיחת השיער שלנו, יכולה להוביל למצב של שיער דליל וחלש. לכן, הוספת מזונות מסוימים לתפריט היומי יכולה לסייע מאוד למצב השיער שלנו, וחלק מהם יכולים אף להאריך אותו. לדוגמה, ירקות ירוקים ועלים ירוקים כמו תרד, ברוקולי ודומיהם, עשירים מאוד בברזל – מינרל חיוני מאוד לשיער. גם מוצרים מן החי, כמו בשר אדום, עוף ודגים עשירים בברזל ויכולים לספק ברזל לגופנו. דוגמה נוספת היא מזונות המכילים כמות גבוהה של ויטמין C, שהוא זה המסייע בייצור החלבון שמחזק את נימי הדם, ואלו מזינים את השיער. מאכלים העשירים בוויטמין C הם תותים, תפוזים, פלפל אדום, קיווי ועוד רבים.

 

 

כמו כן, מומלץ להוסיף לתפריט היומי מזונות שעשירים באבץ, כמו קטניות: עדשים, שעועית, גרגירי חומוס ודגנים מלאים. אבץ הוא מינרל חשוב לגופנו שמסייע לתפקוד תקין של מערכת החיסון ולהגנת הקרקפת. נוסף לכל אלה, גם ויטמין A יכולה לסייע בצמיחת השיער מאחר שהוא מייצר שמנים שתומכים בקרקפת ומזינים אותה. ויטמין A נמצא במזונות המכילים בטא-קרוטן (שהופך בגוך לוויטמין A), כמו גזר, בטטה, מנגו, משמש, אפרסמון ועוד.

מסכות שיער

מסכות שיער יכולות לסייע מאוד בכל הקשור לצמיחת שיער בריא וחיוני. ניתן לרכוש מסכות ייעודיות לצמיחת שיער או להכין מסכות טבעיות מחומרים טבעיים בעצמכם בבית. לדוגמה, תוכלו לחתוך עלי אלוורה ולעסות את הקרקפת עם הג'ל שנמצא בתוכם, או להכין מסכה משמן קוקוס ומשמן קיק אותה תשאירו על השיער למשך חצי שעה עד לחפיפה. כמו כן, יש הטוענים כי ביצים עשויות לסייע בחיזוק השערות ובעידוד צמיחתן, זאת הודות לגופרית שנמצאת בהן, ולכן תוכלו להכין מסכות מבוססות ביצים חיות בשילוב עם שמן זית ודבש.

סיכום

לסיכום, סטרס במקום העבודה הוא תופעה רווחת למדי, שעלולה לגרום למצב של התקרחות ונשירת שיער. קיימות לא מעט דרכים להילחם באובדן השיער, אך אם אתם חווים נשירה או התקרחות ומעוניינים לטפל בתופעה, אנחנו נמליץ לכם לפנות לייעוץ רפואי כדי להבין ממה נובעת הבעיה וכדי לקבל את הטיפול המתאים ביותר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות