04/20/2024 10:14

שווה בדיקה: מהו הר הכסף וכיצד הוא יכול לאתר בעבורכם כספים אבודים?

הקדמה הטכנולוגיה הובילה לשינויים מרחיקי לכת בכל תחום בחיים, כולל תחום הפיננסים. אם בעבר נדרשתם לעבור מחברה לחברה בשביל לבחון האם יש לכם כספים אבודים, כיום ניתן להיעזר במנוע חיפוש ממשלתי אשר מאפשר לכם לאתר את הכספים האבודים, ולבחון האם מגיע לכם כסף. מהו המנוע הזה ומדוע כדאי להיעזר בו? כל הפרטים בסקירה הבאה.

הר הכסף – כל מה שצריך לדעת

הר הכסף הוא מנוע איתור כספים אבודים של אזרחי מדינת ישראל אשר הפקידו את הכספים שלהם במוצרי חיסכון, ביטוח ובנקאות. האתר הוקם על ידי משרד האוצר ובנק ישראל, מתוך מטרה לאפשר לציבור הרחב לאתר מוצרים פיננסיים שנשכחו או לא היו פעילים. שירות זה מאפשר למצוא חשבונות ללא פעילות בתחום של קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, פוליסת חיסכון, ביטוח חיים וכן חשבונות בנק ופיקדונות בנקאיים הרשומים על שמכם. משרד האוצר החליט לקדם את השירות מתוך מטרה ליצור שקיפות בניהול הכספים, כאשר לרשותכם שתי אופציות. הר הכסף 1 הוא כינוי למנוע של משרד האוצר ורשות ההון לטובת איתור של חסכונות פיננסים ופנסיוניים אבודים ,ואילו הר הכסף 2 הוא כינוי למנוע  חיפוש של בנק ישראל לטובת איתור של חשבונות בנק ופיקדונות אבודים.

מי שזכאי להיעזר בשירות הוא כל אזרח ישראל שסבור שיש לו כספים אבודים שנשכחו בחשבונות פיננסיים או בבנקים. על פי ההערכות במערכות, במנוע החיפוש ישנם מיליארדים של שקלים, ועל כן מדובר בשירות חיוני שיכול לסייע לכם לאתר את הכספים, ובכך ליצור שקיפות בסבך בירוקרטי.

 

 

איך משתמשים בשירת של הר הכסף?

כאמור, השירות של הר הכסף הוא שירות מטעם משרד האוצר אשר השיק את האתר בשנת 2016. השימוש באתר הוא מאוד פשוט, ואפילו קל. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר האינטרנט של הר הכסף, להזין את הפרטים האישיים שלכם ובפרק זמן של מספר שניות בודדות לקבל פרטים אודות חשבונות רדומים. בנוסף, אפשר גם לחפש כספים אבודים על שם קרובי משפחה שהלכו לעולמם. לאחר מכן, תוכלו ליצור קשר עם הארגון או המוסד ולדרוש את הכסף. מאז פתיחת האתר נמצאו כבר למעלה ממיליארד וחצי שקלים אבודים של הציבור, ועל כן מדובר בשירות חיוני שיכול לא רק לרפד את חשבון הבנק, אלא גם ליצור מענה שבמסגרתו תוכלו לנהל את הכספים שלכם בשקיפות מלאה.

שירות מהפכני ומומלץ לכל אזרח במדינת ישראל

מנוע החיפוש הר הכסף הוא שירות מהפכני אשר מאפשר לציבור הרחב לבדוק במהירות האם יש חשבונות רדומים או לא פעילים הרשומים על שמם, במאות חברות וארגונים המתמחים בעולם הפיננסי. בין הסיבות הנפוצות לעיבוד של כספים ניתן למנות בין היתר הגירה שינויים בבעלות החלפת סוכן ביטוח תיעוד לקוי של המעביד וכן שפע של סיבות נוספות אשר הובילו לסבך בירוקרטי שמשפיע על היכולת של האזרח לאתר את הכספים, ועל כן השירות הזה הוא שירות ייחודי ובעל משמעות מבחינת העתיד הפיננסי שלכם, ושל בני המשפחה.

לסיכום

אם אתם רוצים לבחון כבר עכשיו האם יש לכם כספים שאתם לא יודעים עליהם, הגיע הזמן להיכנס למנוע החיפוש הר הכסף. שם תוכלו למלא את הפרטים האישיים שלכם ולקבל תדפיס המציג את כל החשבונות הקיימים על שמכם, ובכך לנהל את הכספים בשקיפות מלאה ועם שימת דגש על קבלת מידע מהימן שבו ניתן להיעזר, לטובת איחוד של קרנות וחשבונות.

עוד מאמרים בנושא

דברו איתנו על טכנולוגיה!

הפקת מימן בטכניון

נגישות